parallax background
 
Tutku Metal

Kökleri 1940’lara dayanan firmamız kuşaktan kuşağa büyüyen ve geleneklerine bağlı kalmış bir aile kuruluşudur.

İlk kurulduğu yıllarda sektöre bakır mutfak eşyaları üreterek başlayan firmamız günümüzde çelik tencere, çaydanlık, düdüklü tencere, yanmaz yapışmaz kaplamalı alüminyum ve emaye gibi farklı ürünler üretmektedir. 1990 yılında kurumsal kimlikle Kahramanmaraş’ta faaliyete devam eden firmamız üretilen ürünleri tüm dünyayla buluşturma hedefiyle 2000’li yıllarda ihracata başlamıştır ve her geçen yıl ihracatını artırmıştır. Odak noktası her zaman büyümek üzerine olan firmamız 2020 yılı içerisinde Türkiye’nin tüm sektörlerde ilk 1000 ihracatçı firması arasına girme başarısını elde etmiştir.


Firmamız her zaman yenilikçi, rekabetçi, kaliteli ve çeşitli ürün yelpazesi anlayışıyla hareket etmiştir. Bu vizyon sayesinde her geçen yıl bir öncekinin üstüne koyarak ilerleyen firmamız son yıllarda sektöründe lider firma olmanın gururunu yaşamaktadır. Günümüze kadar büyüyerek yoluna devam eden firmamız, tüm tesislerinde son teknolojik otomasyon makineler ile üretim yapmaktadır. 2020 yılı itibariyle üçüncü üretim tesisini faaliyete geçiren ve toplam üretim alanını 85.000 m2’ ye çıkararak, üretim kapasitesini %70 oranında artırmıştır.


Bonera Tutku Metal toplamda 700’e yakın çalışanı ve günlük 100.000 adet tencere üretim kapasitesiyle Türkiye’nin sayılı mutfak gereçleri üreticilerindendir. Ürünlerimiz LFGB Gıda Uygunluk Testleriyle, gıda ile temasında insan sağlığı açısından herhangi bir sakıncası bulunmadığına dair uygunluk belgesi almıştır. Aynı zamanda CE, ISO ve OHSAS kalite belgelerimiz de alınmıştır.


Amacımız her zaman ülke çıkarlarını gözeterek; büyümek, gelişmek ve istihdam sağlamaktır. Bu doğrultuda üstümüze düşen ne varsa firma olarak yerine getirmeye çalışmaktayız. İhracatımızı artırmak ve kalitemizi tüm dünyayla buluşturabilmek adına yatırımlara ve AR-GE çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Çizgimiz ve firma mottomuz olan ‘Soul of the kitchen’ (Murfağın ruhu) sloganını ürünlerimizin girdiği her mutfakta hissettirmek ilk ve öncelikli hedefimizdir.

 
Tutku Metal

Amacımız her zaman ülke çıkarlarını gözeterek; büyümek, gelişmek ve istihdam sağlamaktır.

70%

Üretim Kapasitesinde %70 Artış

Tutku Bonera, hedeflerine ulaşmak için geniş hizmet, bilgi ve işbirliği ağından en iyi şekilde yararlanmanın yanı sıra, standartları belirleyen ve keşfederek ilerleyen küresel bir oyuncu olma vizyonuyla ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor.